Avionski prevoz

avioAvionski prevoz je jedan od najjednostavnijih načina putovanja. Crna Gora ima dva međunarodna aerodroma: Aerodrom Podgorica i Aerodrom Tivat. Aerodromi imaju prometa od preko 1.000.000 putnika svake godine. Tu su i aerodromi u Beranama, Žabljaku i Nikšiću, ali oni se uglavnom koriste za generalne avijacije i nisu opremljeni za upravljanje većim avionima.

Svake godine, mnogi turisti dolaze u Crnu Goru avionima, tako da je ovo jedno od najvažnijih prevoznih sredstava za turiste.

Aerodrom Podgorica je međunarodni aerodrom i služi glavnom gradu Crne Gore Podgorici i okolini. Aerodrom Podgorica nalazi 11km od glavnog grada Crne Gore. Svaki dan postoje redovni letovi za Beograd, kao i ka raznim evropskim i svjetskim destinacijama. U toku ljetne sezone ima mnogo čarter letova i prometnih veza sa svim većim gradovima svijeta.

Adresa: Aerodrom Podgorica, 81 000 Podgorica, PP 202
Crna Gora – Crna Gora
Telefon: +382 20444233
Fax: +382 20444231

Aerodrom Tivat je idealan izbor dolaska u posjetu crnogorskoj obali. On je samo 20 km udaljen od turističke metropole Budve i manje od 10 kilometara od Kotora. Postoje dnevni letovi za Beograd, kao i ka različitim evropskim destinacijama. U toku ljetne sezone postoje čarter letovi ka većim gradovima Evrope i svijeta.
Adresa: Aerodrom Tivat 85 320 PF 24
Crna Gora – Crna Gora
Telefon: +382 32670960
Fax: +382 32670960
E-mail: dispatch.tivat@apm.co.me

 

Avio kompanije koje redovno saobraćaju na Aerodromima Crne Gore:

Montenegro Airlines www.montenegroairlines.com
Jat Airways www.airserbia.com
Turkish Airlines www.turkishairlines.com
Moskovia Aero www.moskovia.aero
Adria Airlines www.adria.si.com
Croatia Airlanes www.croatiaairlines.com

 

Čarter avio kompanije koje saobraćaju na Aerodromima Crne Gore:

SAS www.flysas.com
Airberlin www.lowcost.in.rs/tag/airberlin-tivat
Gazpromavia www.eng.gazpromavia.ru
Aerofot www.aeroflot.ru/cms/en
Malmo Aviatioan www.malmoaviation.se
Travelservice www.travelservice.aero/en
Belavia Airlanes www.belavia.by
SkyExpress www.skyexpress.ru/en
Nord Star Airlines www.nordstar.su
Yamal Aero   yamal.aero
Khors Air www.khors.com.ua
Czech Airlines www.csa.cz/en/charter/cht_index.htm
Ural Airlines www.uralairlines.ru/en
Air ticket Globus Airlines www.air-valid.co.uk/globus-airlines/air-ticket.html
Airberlin www.flyniki.com/prepage.php?LANG=eng
Air ticket Globus Airlines www.air-valid.co.uk/globus-airlines/air-ticket.html
Tomas Cook Airlines www.thomascookairlines.com/Search.aspx?

 avio1avio2

Pretraga

Rezervacija smeštaja

Reklame

Uluguru Tours, tour company & safaris Royal Tour N Travel Advertisement Advertisement